przedszkole.jpg

PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK

naszabajka.png

Przedszkole i Żłobek NASZA BAJKA przeznaczone jest
dla dzieci od 1. roku życia do 6 lat.

Nasza placówka znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, na osiedlu
domków jednorodzinnych w Nowym Dworze Mazowieckim — Modlin Stary.

DLACZEGO MY?

Jesteśmy zespołem, który z pełnym zaangażowaniem, pasją, doświadczeniem i ogromnym sercem każdego dnia wspiera i uczy Twoje dziecko.
Tworzymy atmosferę, w której dzieci czują się dobrze, są akceptowane, rozumiane i doceniane.
Gwarantujemy wysoki poziom zajęć edukacyjnych opartych na stosowaniu sprawdzonych metod, które gwarantują naszym dzieciom osiąganie dalszych sukcesów w nauce. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, chętnie współpracujemy z rodzicami, których wspomagamy i wspieramy w opiece i wychowaniu dziecka.

pani1.png

MISJA

Naszą misją jest zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju. Dokładamy wszelkich starań, aby Państwa pociechy czuły się u nas szczęśliwe i bezpieczne. Nasza placówka jest miejscem świetnej zabawy, zdobywania wiedzy oraz nawiązywania pierwszych przyjaźni. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość oraz wrażliwość. Uczymy dzieci poczucia własnej wartości, wiary we własne możliwości oraz koleżeństwa. Staramy się zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój poznawczy, fizyczny, emocjonalny oraz społeczny. Naszym założeniem jest przygotowanie dzieci do odnoszenia sukcesów edukacyjnych na miarę ich indywidualnych możliwości.

GRUPA PRZEDSZKOLNA

Nasza grupa przedszkolna przeznaczona jest dla dzieci od 2,5 roku. Opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowani nauczyciele z doświadczeniem w pracy z dziećmi, którzy skutecznie kształtują gotowość dziecka do nauki szkolnej, przez co zapewniają mu lepsze szanse edukacyjne i wszechstronny rozwój. Ponadto uczą dzieci współdziałania i pracy w grupie, a także samodzielności i radzenia sobie z różnymi problemowymi sytuacjami. Bardzo dużą uwagę przykładamy do rozwijania samodzielności u dzieci. Staramy się, aby dziecko stopniowo osiągało coraz wyższy stopień samodzielności, zarówno w samoobsłudze jak i w toku myślenia. Jednym z naszych założeń jest rozbudzenie u dzieci potrzeby dbałości o zdrowie i ciało.

ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W każdym tygodniu dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, gimnastycznych, muzycznych i tanecznych. Realizujemy także zajęcia z elementami języka angielskiego. Organizujemy ciekawe teatrzyki, spotkania z interesującymi ludźmi, wycieczki oraz wiele innych ciekawych wydarzeń.

GRUPA ŻŁOBKOWA

Nasze grupy żłobkowe przeznaczone są dla dzieci od 1. roku życia do 3 lat. Opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowani opiekunowie, którzy ukończyli odpowiednie kursy oraz znają zasady udzielania pierwszej pomocy dziecku. Zapewniamy dzieciom opiekę w bezpiecznych i higienicznych warunkach zbliżonych do warunków domowych. Gwarantujemy właściwą opiekę pielęgnacyjną oraz edukacyjną, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Opiekunowie prowadzą zajęcia opiekuńczo — wychowawcze i edukacyjne uwzględniające rozwój psychomotoryczny każdego z naszych podopiecznych.

POSIŁKI

Zapewniamy smaczne, zdrowe i różnorodne posiłki dostosowane do wieku
i upodobań dzieci. Śniadania przygotowujemy na miejscu, natomiast obiad
i podwieczorek dostarczany jest w formie cateringu.  Jadłospis jest układany przez dietetyka, dlatego też istnieje możliwość dostosowania indywidualnej diety dla dziecka z alergią pokarmową.

ZAPEWNIAMY

• Pełną ciepła i radości domową atmosferę,
  • Świetną zabawę w przedszkolu i na placu zabaw,
  • Smaczne i zdrowe posiłki,
  • Możliwość dostosowania indywidualnej diety dla dziecka z alergią pokarmową,
  • Nowocześnie wyposażoną salę zabaw,
  • Bezpieczne miejsce do wszechstronnego rozwoju,
  • Wysokiej jakości zajęcia edukacyjne,
  • Realizację podstawy programowej (zgodnie z MEN) – GRUPA PRZEDSZKOLNA,
  • Stymulowanie kreatywności i zdolności twórczych u dziecka,
  • Kompetentną, wykształconą kadrę pedagogiczną,
  • Indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • Zajęcia z języka angielskiego, zajęcia teneczne, warsztaty ze zwierzętami i inne ciekawe wydarzenia.

PLAN DNIA

GODZINY PRACY PLACÓWKI

Przedszkole i Żłobek NASZA BAJKA jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00.
Przerwa wakacyjna (3 tygodnie) jest ustalana indywidualnie na każdy rok szkolny.

Najważniejsze dla nas jest dobro dziecka. Tylko u nas tak ciepła
i domowa atmosfera.

Zapraszamy!